Eκδηλώσεις Τιμής και Μνήμης των Πεσόντων στη Μάχη της Καλλίπολης

Κατά τη διάρκεια των επίσημων εκδηλώσεων «Τιμής και Μνήμης των Πεσόντων στη Μάχη της Καλλίπολης» που διοργάνωσε η Περιφερεια Βορείου Αιγαίου το 1ο ΕΠΑ.Λ Μούδρου είχε την ευκαιρία να προβάλλει το έργο «Α retrospective look at World War Ι from a regional point of view», που δεξιάγεται στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+/KA2. Από τις 18 Απριλίου 2015 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Μούδρου φιλοξενήθηκε μικρή έκθεση των εργασιών των μαθητών και των εκπαιδευτικών. Επίσης την ίδια μέρα, κατά την διάρκεια των υπολοίπων εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκε ομιλία – παρουσίαση του έργου από την εκπαιδευτικό Αναστασία Ζώη και τον μαθητή Λευτέρη Κριαρή.  Στην εκδήλωση παρέστησαν οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα καθώς επίσης και ο γερμανός συντονιστής του έργου Johannes Traut.

Αναλυτικότερα τις αφίσες που παρουσιάστηκαν στην εκδήλωση αυτή μπορείτε να τις δείτε στου παρακάτω συνδέσμους

Αφίσα 1

Αφίσα 2

Αφίσα 3

Καθώς επίσης μπορείτε να διαβάσετε την ομιλία της υπεύθυνης υλοποίησης του έργου εδώ

Μετά την ολοκλήρωση τον εκδηλώσεων ο έπαρχος Λήμνου κύριος Γιαρμαδούρος Ευάγγελος απέστειλε συγχαρητήρια επιστολή στους συντελεστές του προγράμματος.

Γράψτε ένα σχόλιο