Εγγραφές στο ΕΠΑ.Λ. Μούδρου

Οι εγγραφές στο ΕΠΑ.Λ Μούδρου για το σχολικό έτος 2016-2017 γίνονται καθημερινά μέχρι και την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2016 από 08:30 έως 13:30. Κατ’ εξαίρεση μπορεί να γίνει εγγραφή το μήνα Σεπτέμβριο και μέχρι την έναρξη των μαθημάτων για τους μαθητές που εμποδίστηκαν να εγγραφούν για λόγους ανωτέρας βίας, καθώς και για τους παραπεμπόμενους μαθητές σε επανεξέταση το Σεπτέμβριο.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

Α΄τάξη : Απολυτήριο Γυμνασίου, 1 φωτογραφία και πρόσφατο πιστοποιητικό γέννησης .

Β΄τάξη Τομέα :

• Οι ήδη φοιτούντες μαθητές γράφονται αυτοδίκαια.
  • Μαθητές που τελείωσαν την Α΄ τάξη ΓΕΛ ή άλλου ΕΠΑΛ απλή αίτηση μετεγγραφής.
  • Για κατόχους απολυτηρίου Λυκείου: μία φωτογραφία, πρόσφατο πιστοποιητικό γέννησης, για τους απόφοιτους όλων των τύπων Λυκείου (ΕΠΑ.Λ ΓΕΛ, ΤΕΛ, ΤΕΕ)

Το σχ. Έτος 2016-2017 στο 1ο ΕΠΑΛ ΜΟΥΔΡΟΥ στη Β τάξη σύμφωνα με την απόφαση αρ. Φ20/82041/Δ4 ? ΦΕΚ 1489/ 26-5-2016 «Καθορισμός των Τομέων και των Ειδικοτήτων των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.) του Ν. 4386/2016 (Α΄ 83) και της αντιστοιχίας μεταξύ τους» θα λειτουργήσουν οι τομείς:
  • Τομέας Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος
  • Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού
  • Τομέας Μηχανολογίας

Όταν οι μαθητές θα φοιτήσουν στη Γ τάξη θα μπορούν να ακολουθήσουν τις εξής ειδικότητες ανάλογα με τον τομέα που επέλεξαν στη Β τάξη

ΤΟΜΕΑΣ Β ΤΑΞΗ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ Γ ΤΑΞΗ

Τομέας Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος

(α) Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής

(β) Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής

(γ) Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών