Εκπαιδευτική επίσκεψη ειδικότητας Οχημάτων στο Ι.ΚΤΕΟ Λήμνου

To ιδιωτικό ΚΤΕΟ Λήμνου, της Δέσποινας Μουστάκα, επισκέφτηκαν οι μαθητές της ειδικότητας Τεχνικός Οχημάτων του ΕΠΑΛ Μούδρου στο πλαίσιο του προγράμματος σπουδών τους. Ο τεχνικός διευθυντής Αθανάσιος Γκουτζούμης έκανε επίδειξη στους μαθητές και στους συνοδούς εκπαιδευτικούς, Δημήτριο Γρηγορίου και Σταμάτη Μουστάκα, όλης της διαδικασίας του τεχνικού ελέγχου οχημάτων. Επισήμανε την ισχύουσα νομοθεσία που διέπει τους ελέγχους που πραγματοποιούνται στα ΚΤΕΟ και μετέφερε στους μαθητές πολύτιμες γνώσεις, με αναλυτικό και λεπτομερή τρόπο, οι οποίες θα είναι χρήσιμες στην επαγγελματική τους σταδιοδρομία.
Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους του ΙΚΤΕΟ Λήμνου για την εκπαιδευτική εμπειρία που πρόσφεραν στους μαθητές μας.