Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη (Α ΕΠΑΛ)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

1. ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ-ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ
Στα πλαίσια των εκπαιδευτικών προγραμμάτων «Κατασκευές με Φυσική και Φαντασία» και «Βάζω την Τεχνολογία στη ζωή μου» της σχολικής χρονιάς 2018-2019, το 10 Επα.λ Μούδρου προγραμματίζει εκπαιδευτική επίσκεψη από Πέμπτη 11/04/2019 έως και την Κυριακή 14/04/2019 στην Θεσσαλονίκη.
Στην επίσκεψη προβλέπεται να λάβουν μέρος 21 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές.

2. ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ
Σύμφωνα με το παρακάτω Πρόγραμμα:

Πέμπτη, 11 Απριλίου 2019
8:00π.μ : Αναχώρηση με πλοίο της γραμμής για Καβάλα. Άφιξη στις 12:30μ.μ
1:00μ.μ : Αναχώρηση για Δράμα (επίσκεψη στο σπήλαιο του Αγγίτη-πηγές Αγίας Βαρβάρας για φαγητό)
7:00μ.μ : Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη(Διανυκτέρευση)

Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019
9:00π.μ : Βόλτα στην παραλία της Θεσ/κης
11:00π.μ: Επίσκεψη στην Αμερικάνικη Σχολή
1:00 μ.μ : Πλανητάριο- CosmosMediterranean
8:00μ.μ: Eπιστροφή στο Ξενοδοχείο
9:00μ.μ: Διανυκτέρευση

Σάββατο, 13 Απριλίου 2019
9:00π.μ: Αναχώρηση για Έδεσσα- Νάουσα (Καταρράκτες – στάση για φαγητό-επίσκεψη σε εργοστάσιο κρασιού στην Νάουσα)
4:00μ.μ: Αναχώρηση για Θεσ/κη για παρακολούθηση αγώνα ποδοσφαίρου
9:00μ.μ: Επιστροφή στο ξενοδοχείο.

Κυριακή, 14 Απριλίου 2019
10:00π.μ: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο και βόλτα στην παραλία της Θεσσαλονίκης
1:00μ.μ: Αναχώρηση για Καβάλα
4:00μ.μ: Αναχώρηση για Λήμνο με πλοίο της γραμμής
8:30μ.μ: Άφιξη στην Λήμνο

3.ΟΡΟΙ ΠΡΟΥΠΟΥΘΕΣΕΙΣ
Λεωφορείο για μετακίνηση των μαθητών από τη στιγμή της άφιξής τους στην Καβάλα μέχρι την αναχώρησή τους από το λιμάνι της Καβάλας, το οποίο θα καλύψει όλες τις προγραμματισμένες μετακινήσεις και επισκέψεις σύμφωνα με το πρόγραμμα της εκδρομής.
Ξενοδοχείο: 3* με πρωινό στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (3 διανυκτερεύσεις).
Δωμάτια δίκλινα-τρίκλινα για τους μαθητές και δύο μονόκλινα για τους καθηγητές.
Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί , με επιφύλαξη ως προς τα δρομολόγια των πλοίων (τα οποία θα ανακοινωθούν για την περίοδο εκείνη μετά τα μέσα Μαρτίου 2019).
Παρατήρηση: Το πούλμαν θα πρέπει να είναι διαθέσιμο για τυχόν νυχτερινή έξοδο των μαθητών (και εκτός των ορίων της πόλης) κατά τη διάρκεια της εκδρομής.
Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού (με ΦΠΑ) και η επιβάρυνση ανά μαθητή.
Ρητή αναφορά κατηγορίας καταλυμάτων και όνομα και τηλέφωνο αυτών
Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (εκλογές, απαγορευτικό, αλλαγές δρομολογίων κ.λ.π.) και δέσμευση για εναλλακτικές λύσεις.
Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό πρακτορείο με κάθε προσφορά ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. (Η χορήγησή της θα θεωρηθεί ιδιαιτέρως σημαντική)
To λεωφορείο για μετακίνηση των μαθητών πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένο από το ΚΤΕΟ, επαγγελματική άδεια οδήγησης , πλήρως κλιματιζόμενο κ.λπ.), καθώς και να πληροί όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κ.λ.π). Ιδιαίτερη σημασία δίνουμε στη δυνατότητα συνεννόησης με τον οδηγό του λεωφορείου. Με την κάθε προσφορά είναι απαραίτητο να συνυποβάλλονται το συνοδευτικά έγγραφα που αποδεικνύουν τον διενεργηθέντα έλεγχο από ΚΤΕΟ κατά τα νομίμως οριζόμενα.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και σε αυτές θα αναγράφεται το συνολικό κόστος με ΦΠΑ και η επιβάρυνση ανά μαθητή με ΦΠΑ, καθώς και το όνομα και η κατηγορία του ξενοδοχείου και θα συμπεριλαμβάνεται ο νέος φόρος διαμονής. Στις τιμές δεν θα πρέπει να συμπεριλαμβάνεται το κόστος των ακτοπλοϊκών εισιτηρίων.

Τηλέφωνα : (22540) 71351 – 71740 FAX : (22540) 71740
Email: mail@1epal-moudr.les.sch.gr
Δικτυακός Τόπος: http://1epal-moudr.les.sch.gr
Η προσφορά σας πρέπει να κατατεθεί σε ηλεκτρονική μορφή ή να αποσταλεί ταχυδρομικώς έτσι ώστε να παραληφθεί στο σχολείο μέχρι στις 13.00 την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2019.

Ο Δ/ντής του Σχολείου
ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ