Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων

Αγαπητοί μας γονείς και κηδεμόνες,

Όπως γνωρίζετε, το σχολείο μας τελεί υπό κατάληψη για 3η συνεχόμενη μέρα.

Ένα από τα αιτήματα των παιδιών αφορά τη χρήση μάσκας στο σχολείο. Όπως είναι γνωστό, η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και αυτή τη στιγμή είναι ο καλύτερος τρόπος προστασίας μας από τον COVID – 19.

Σχετικά με τα υπόλοιπα αιτήματα των μαθητών μας (θερμοκήπιο, βιβλία ειδικότητας), σας ενημερώνουμε ότι έχουν δρομολογηθεί οι απαραίτητες ενέργειες για την ικανοποίησή τους.

Επιθυμούμε να είστε συνοδοιπόροι μας στην προσπάθειά μας για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας, για μια ομαλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Στα πλαίσια αυτά σας ζητούμε, μέσα από ένα ουσιαστικό διάλογο με τα παιδιά σας, να συμβάλλετε καταλυτικά στη λήξη της κατάληψης του σχολείου μας. Η κατάληψη του σχολείου, εκτός από παράνομη πράξη, εκθέτει τα παιδιά μας σε συνθήκες συγχρωτισμού που ευνοούν την εξάπλωση του COVID – 19.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΕΠΑ.Λ. Μούδρου.