Βραβείο μαθητικής εφημερίδας ΤΑΡ-αξίες

Δεύτερη χρονιά δράσης των «ταραχοποιών στοιχείων» του 1ου ΕΠΑ.Λ Μούδρου. Οι καθηγητές και ο Διευθυντής του σχολείου συγχαίρουμε τους μαθητές μας που συνέχισαν για δεύτερη χρονιά την έκδοση της μαθητικής εφημερίδας Ταρ-αξίες και κατάφεραν να αποσπάσουν το 1ο Βραβείο στο 3ο Ετήσιο διαγωνισμό Μαθητικού Εντύπου Βορείου Αιγαίου. Οι μαθητές μας ανέβηκαν ένα σκαλοπάτι παραπάνω στο βάθρο (πέρυσι είχαν καταλάβει τη δεύτερη θέση) και τίμησαν έτσι όχι μόνο το σχολείο μας αλλά και την Ανατολική Λήμνο.

Στην περιοχή μας μπορεί οι Τράπεζες να έχουν κλείσει και οι κάτοικοι να στερούνται κάποιες από τις προσφερόμενες στην πρωτεύουσα του νησιού υπηρεσίες, αλλά οι μαθητές μας συνεχίζουν να δημιουργούν, σε πείσμα των καιρών και των ελλείψεων. Οι νέοι μας συνεχίζουν να δείχνουν την αξία τους και η μαθητική εφημερίδα του σχολείου μας επιτρέπει να ακουστεί η φωνή τους σε ολόκληρο το Βόρειο Αιγαίο. Ευχαριστίες οφείλουμε στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου που διοργάνωσε το διαγωνισμό, για την ευκαιρία που μας έδωσε να μετρήσουμε τις δυνάμεις μας. Σας προσκαλούμε στην παρουσίαση του πολιτιστικού προγράμματος στο πλαίσιο του οποίου εκδόθηκε η μαθητική εφημερίδα την Κυριακή 21/06/2015 και ώρα 08:00 μ.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, όπου θα παρουσιαστεί και το πρόγραμμα.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Καθηγητών

του 1ου ΕΠΑ.Λ Μούδρου.