Εορτασμός της μνήμης των Τριών Ιεραρχών – Κοπή Βασιλόπιτας

Ο εορτασμός της μνήμης των Τριών Ιεραρχών – Βασιλείου του Μεγάλου, Γρηγορίου του Θεολόγου και Ιωάννου του Χρυσοστόμου, των Προστατών της Παιδείας και των Γραμμάτων – πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2015. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του ΕΠΑ.Λ Μούδρου εκκλησιάστηκαν στον Ι. Ναό της Ευαγγελίστριας στο Μούδρου όπου και τελέστηκε αρτοκλασία.

Στη συνέχεια στο χώρο του σχολείου ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πραγματοποίησε την κοπή της βασιλόπιτας. Τυχεροί μαθητές, που βρήκαν το φλουρί, ήταν οι Γιώργος Αγαλιανός, Παναγιώτης Δεληβασίλης και Πλακιώτης Κώστας, ενώ από τους εκπαδευτικούς τυχερή ήταν η θεολόγος του σχολείου Τριανταφυλλιά Βράνα. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έδωσε δώρα στους τυχερούς.