Παίρνοντας γνώση και δίνοντας… αγάπη

Μια αλλιώτικη εκπαιδευτική εκδρομή !!!

Στις 17 Δεκεμβρίου δόθηκε η ευκαιρία στους μαθητές του ΕΠΑ.Λ Μούδρου να επισκεφθούν το Νοσοκομείο Λήμνου.Οι τομείς των Ηλεκτρολόγων-Μηχανολόγων-Οχημάτων ενημερώθηκαν από τον κ. Κοντολάμπαδο για τις ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις (θέρμανση, ψύξη, κλιματισμό, μετασχηματιστές,γεννήτρια, πίνακες διανομής) του κτηρίου.Ειδικότερα, οι Ηλεκτρονικοί ξεναγήθηκαν στα ακτινολογικά εργαστήρια απο την κα Αρκά, προκειμένου να ενημερωθούν για τα τμήματα Ραδιολογίας-Ακτινολογίας και Βιοιατρικής Τεχνολογίας στα οποία μπορούν να εισαχθούν ως απόφοιτοι του τομέα τους.

Τέλος, σε πείσμα των δύσκολων καιρών που διανύουμε οι μαθητές του ΕΠΑ.Λ Μούδρου με τη βοήθεια των καθηγητών τους κατασκεύασαν με αγάπη και μεράκι χειροποίητες δημιουργίες από γλυκίσματα και τα προσέφεραν στους ασθενείς όλων των κλινικών του Νοσοκομείου αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά και έμπρακτα πόσο ευαισθητοποιημένοι είναι και πόσο ενεργοί πολίτες γίνονται μέσα από τις πράξεις τους.