Διδακτική επίσκεψη σε μηχανουργείο

Οι μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ. ΜΟΥΔΡΟΥ του Τομέα Μηχανολογίας και πιο συγκεκριμένα των ειδικοτήτων «Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών» και «Τεχνικός Θερμικών και Υδραυλικών Εγκαταστάσεων και Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου» της Γ΄ τάξης, στα πλαίσια των μαθημάτων «Μηχανουργικής Τεχνολογίας» και «Σχέδιο ειδικότητας» πραγματοποίησαν Διδακτική Επίσκεψη την Παρασκευή 8/3/2024 σε σύγχρονο Μηχανουργείο με μηχανήματα ψηφιακής καθοδήγησης LEADING COMPOSITES.
Οι μαθητές ενημερώθηκαν για την 3D σχεδίαση και κατασκευή εξαρτημάτων σε CNC και συμβατικές εργαλειομηχανές.
Ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία, την επίδειξη και την ενημέρωση για τις εξελίξεις στην ειδικότητα τον κύριο Τσίπα Ηλία, Μηχανολόγο Μηχανικό του ΑΠΘ.